★ Free online encyclopedia. Did you know? page 157

497 до н. е.

Перша згадка про місто Євпаторія. Тривало повстання грецьких міст в Іонії проти перського панування. Армія під проводом Дарія I нанесла перші поразки грекам. Втім обєднаний грецький флот наніс поразку фінікійському флоту персів у битві поблизу Кі ...

666 до н. е.

Король Ашшурбаніпал йде у відставку. Астрологи передвіщають занепад і катастрофу для Ассирії.

287 до н. е.

У Римі за ініціативою диктатора Квінта Гортензія диктатор прийнято Lex Hortensia, який зрівняв у правах плебеїв та патриціїв. Македонський цар Деметрій I Поліоркет взяв у тривалу облогу Афіни.

877 до н. е.

Лі-ван, десятий цар китайської династії Чжоу. Похід Ашурнасірапала ІІ, царя Ассирії, у Сирію і Фінікію. Захопив місто Кархемиш, наклав данину на фінікійські міста Сідон, Бібл і Тір. Ела, цар Ізраїлю.

674 до н. е.

Стародавній Єгипет: вторгнення ассирійців у Єгипет 674 до н. е. вважається найбільш ранньою з абсолютно точних дат, зафіксованою в багатьох класичних джерелах як дату цієї події.

552 до н. е.

21-й рік за ерою правління луського князя Сян-гуна. В 1 місяці чжуський сановник Шу-ци втік з Чжу, приїхавши спершу в місто Ци, потім в місто Люй-цю обидва міста в Лу. В 1 місяці луський гун прибув в Цзінь для аудієнції, подякувавши за приєднання ...

307 до н. е.

Облога Утіки. Побудована дорога Via Valeria між Римом, Тібуром і Корфінієм. Битва при Сиракузах. В Афінах відсторонений від влади Деметрій Фалерський. Битва в околицях Тунісу.

973 до н. е.

30 березня. Кільцеподібне сонячне затемнення. 23 вересня. Повне сонячне затемнення.

440 до н. е.

Рим: консули Прокул Геганій Мацерін та Луцій Мененій Ланат. Повстання на Самосі та спроба вийти із Афінського морського союзу. 85 олімпіада, рік перший.

372 до н. е.

Цар Вірменії Ван. Гуни вторглися у Європу, поселилися на території сучасної Угорщини й встановили верховенство над остґотами й іншими германськими племенами.

177 до н. е.

Марк Клавдій Марцелл лат. Marcus Claudius Marcellus, 236 до н. е. - 177 до н. е. - політичний та військовий діяч Римської республіки, консул 196 року до н. е., цензор 189 року до н. е. Марк Клавдій Марцелл консул 196 року до н. е.

723 до н. е.

Помер князь держави Лу Хуей-гун, його спадкоємцем став Сі-гу або Сі, син наложниці Шен-цзи Інь-гун, ера правління 722-712. Згідно з "Цзо чжуань", церемонії зведення на трон Інь-гуна не проводили.

753 до н. е.

26 травня. Повне сонячне затемнення. 19 листопада. Кільцеподібне сонячне затемнення.

1790-ті до н. е.

Елам: Ширктух І, цар бл. 1800 – 1770 до н. е., Династія Суккаль-махів Епартидів. Китай: Цзінь, ван 1810 – 1789 до н. е., Династія Ся існування спірне. Вавилон: 1792 - початок правління царя Хамурапі середня хронологія.

146 до н. е.

В ході Третьої Пунічної війни римляни після трирічної облоги захопили Карфаген та повністю зруйнували його. Відбулася Ахейська війна Риму проти Ахейського союзу. В результаті війни всі грецькі держави Пелопоннесу були приєднані до римської провін ...

Encyclopedic dictionary

Translation
Бесплатно и без рекламы
не нужно скачивать или устанавливать

Pino - логическая онлайн игра, в основе которой находится тактика и стратегия. Это ремикс на шахматы, шашки и уголки. Игра развивает воображение, концентрацию внимания, учит решать поставленные задачи, планировать свои действия и логически мыслить. Не важно сколько у вас фишек, главное как они размещены!

интеллектуальная игра онлайн →