★ Блокування російських інтернет-сервісів в Україні - інтернет в україні ..

                                     

★ Блокування російських інтернет-сервісів в Україні

Блокування російських інтернет-сервісів в Україні - обмеження інтернет-провайдерами доступу до низки російських інтернет-сайтів.

Юридичним приводом для блокування стало введення додаткових санкцій України щодо Росії указом Президента України Петра Порошенка № 133 / 2017 від 15 травня 2017 року про введення в дію рішення РНБО України від 28 квітня 2017 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів санкцій".

Особливістю нових санкцій стала вимога блокування інтернет-провайдерами доступу до веб-ресурсів інтернет-компаній ВКонтакті, Однокласники, "Mail.ru", "Яндекс", "Лабораторія Касперського", "Dr.Web", офіційного дистрибютора "1С" на території України тощо строком на 3 роки.

Всього до оновленого та розширеного санкційного списку 2017 року увійшло понад 450 компаній і понад 1200 осіб.

В квітні 2020 року Служба безпеки України запропонувала продовжити санкції щодо російських соціальних мереж "Одноклассники" та "ВКонтакте" ще на 3 роки.

                                     

1.1. Передумови Огляд

Окремі дослідження, прямий доступ російських спецслужб до баз даних російських соціальних сервісів дозволяє їм із надзвичайною легкістю отримувати і системно аналізувати якнайширший спектр інформації, яку звичайні громадяни і військовослужбовці завантажують до соцмереж.

За словами Валентина Петрова, керівника служби з питань інформаційної безпеки Апарату РНБО України, коли проводилось розслідування атаки на фінансовий сектор України, які відбулися у грудні 2016 року, то виявилося, що на значній більшості вражених машин було встановлено російське програмне забезпечення. Відповідно, було висловлене припущення, що російське програмне забезпечення, перш за все, надає потенційну можливість несанкціонованого доступу до інформації.

За словами представників СБУ пакет програм 1С також становить небезпеку. "1С" присутня на українському ринку вже тривалий час та завоювала статус монополіста. Однак, вся інформація, яку отримує "1С", та оновлення програми йде через російські сервери. Функціонує зворотній звязок, тож збираються дані, типу як big data, яка може бути використана в інтересах підриву економіки, збору даних, підриву окремих галузей окремих секторів економіки нашої держави.

В травні 2017 року на слуханнях в Конгресі США було підняте питання використання продуктів російської компанії "Лабораторія Касперського". Керівники американських розвідувальних служб висловили певне занепокоєння стосовно продуктів компанії та заявили, що не радять ними користуватись.

                                     

1.2. Передумови Економічні підстави

Після приходу до України російські інтернет-сервіси істотно демпінгували ціни на місцевому ринку, зокрема, на надання рекламних послуг, що призвело до занепаду українських компаній-конкурентів у цій сфері.

У грудні 2013 року Федеральна служба безпеки Росії вимагала від соцмережі "Вконтакті" особисті дані організаторів груп Євромайдану. Оскільки юрисдикція Росії не поширюється на українських користувачів "ВКонтакті", російським силовикам начебто було відмовлено у цій вимозі. За це, за словами Павла Дурова, йому довелося пожертвувати багато чим, у тому числі його часткою "ВКонтакті".

У січні 2014 стало відомо, що Павло Дуров продав свою частку 12 % у компанії "ВКонтакті" генеральному директору компанії "Мегафон" Івану Тавріну. У березні в Івана Тавріна цю частку викупила Mail.Ru Group, зосередивши таким чином 52 % акцій "ВКонтакті", 48 % належать фонду United Capital Partners.

Згідно відкритих даних кінцевим бенефіціаром групи компаній Mail.ru є російський бізнесмен Алішер Усманов, якого вважають близьким до Володимира Путіна і його неформальним "гаманцем".

В той же час, на думку волонтерів групи Інформнапалм група компаній Яндекс повністю підконтрольна Кремлю, здійснює дуже витратну і економічно невиправдану експансію в Україні, та становить надзвичайно високу загрозу національній безпеці країни. Так, наприклад, 2009 року Яндекс продав за 1 євро державному "Сбербанку Росії" одну "золоту акцію", яка дає широкі повноваження щодо контролю за пакетами акцій підприємства. При цьому, частка "Сбербанка России" в системі "Яндекс. Гроші" сягає 75 %.

В той же час, за словами Валентина Петрова, керівника служби з питань інформаційної безпеки Апарату РНБО України, державний бюджет України витрачає щорічно до 1 млрд грн на закупівлю російського програмного забезпечення. Оновлений санкційний список має сприяти припиненню такої практики.

                                     

1.3. Передумови Інформаційна війна

Згідно аналізу ІнформНапалм, кремлівське керівництво використовує пошуковий сервіс Яндексу як інструмент ведення інформаційної війни. Зокрема, видача новин у ньому зазнає жорсткої цензури.

Тарас Березовець зазначив, що російські ресурси служать для пропаганди і контрпропаганди, вербування агентури і відпрацювання планів її мобілізації.

За даними ресурсу PetriMazepa, Вконтакті та Однокласники системно застосовують для маніпуляцій протестними настроями українських громадян.

Згідно даних, оприлюднених в 2013 році російським виданням "Новая Газета", вище керівництво та власники соціальної мережі Вконтакте брали активну участь з дезорганізації, розколу, та придушення протестів 2011 року. Завдяки створеним ними групам вдалось розколоти опозицію на два табори, а вдалими маніпуляціями - зіштовхнути між собою. Проте, власники компанії висловлювали побоювання, що понад міру активна співпраця з Кремлем може бути помічена користувачами та призведе до масового переходу аудиторії сервісу на непідконтрольні портали конкурентів, в першу чергу - Фейсбук. Слід зазначити, що саме керівництво Вконтакте рішуче відкинуло висунуті звинувачення.

25 травня 2017 року голова СБУ Василь Грицак повідомив, що фахівці спецслужби нарахували в російських порталах соцмереж близько 800 груп антиукраїнської спрямованості, при чому адміністратори соцмереж "Одноклассники" та "Вконтакте" не реагували на відповідні звернення. На його думку, російські портали соціальних мереж є тим механізмом, який використовує російська ідеологічна машина для формування в свідомості громадян того, що їй потрібно.

Невдовзі після ухвалення рішення про блокування російських інтернет-сервісів ініціативна група подала петицію № 22 / 036543-еп з вимогою відновити доступ. Петиція набрала необхідну кількість голосів та була передана Президенту на розгляд. Петиція була відхилена, і Президент пояснив своє рішення таким чином.

Російський холдинг Mail.ru Group, до складу якого ВКонтакте, Мейл. РУ, Одноклассники, а також група компаній Яндекс та деякі інші інтернет-компанії широко використовуються російськими спецслужбами для просування російської пропаганди і проведення спеціальних інформаційних операцій проти України та її громадян.

Зокрема, вказані компанії сприяють спецслужбам Росії у збиранні, зберіганні, використанні та поширенні інформації з обмеженим доступом - персональних даних та особистого листування громадян України. Навіть угоди про користування вказаними сервісами містять положення про згоду користувачів на автоматичну передачу до компанії фактично - до країни- агресора та її спецслужб будь-якої інформації про них, її узагальнення, обробку та передачу третім особам.

Таким чином, українські користувачі російських мереж потрапляють під контроль спецслужб РФ, які спочатку створюють необхідні умови для вербування, а потім використовують українських громадян у власних протиправних цілях.

Значна кількість зареєстрованих у соціальних мережах осіб залучається російськими спецслужбами для вербування українців до агентурної мережі та організації каналів збору інформації про пересування техніки й особового складу Збройних Сил України, що беруть участь у проведенні антитерористичної операції на сході України.

Контентне наповнення цих ресурсів мережі інтернет також спрямоване на намагання маніпулювати суспільною свідомістю через поширення недостовірної, неповної та упередженої інформації, сприяння присутньому в Україні протестному антиукраїнському потенціалу, втягненню його в антинародні акції та масові заворушення, спрямовані на насильницьку зміну конституційного ладу й повалення державної влади, перешкоджання Україні на шляху до європейської спільноти, а тому загрожує інформаційній безпеці держави.

Також президент посилається на історію з громадянином РФ Сергієм Жуком, який протягом 2014 - 2015 років був учасником незаконного збройного формування ДНР позивний Москва, на даний час перебуває на території РФ і тривалий час, користуючись довірою наших співвітчизників, провокував та підбурював їх до участі у масових заворушеннях у м. Києві.

Він, використовуючи легендовані профілі Степана Мазури вигадана особа, зареєстровані в соціальних мережах Інтернет, в тому числі ВКонтакте, поширював інформацію, яка містила заклики до насильницької зміни конституційного ладу, повалення державної влади, організації масових заворушень тощо. Доступ до вказаних профілів здійснюється з використанням IP-адреси, що належить до діапазону IP-адрес Інтернет провайдера PJSC Rostelecom, РФ м. Москва.

Також були наведені інші приклади використання російських інтернет-порталів для проведення активних заходів, недобросовісної конкуренції, тощо, в тому числі - хакерські атаки на Україну 27 червня 2017 року.                                     

2. Перебіг подій

Всього до санкційного списку за указом № 133 / 2017 включено 1228 фізичних осіб Додаток 1 та 468 юридичних Додаток 2. Під санкції потрапили численні російські фінансові установи, автомобілебудівельні, військово-оборонні та енергетичні підприємства, їхніх керівників, російських терористів та їхніх поплічників, підприємства у захопленій АР Крим, тощо.

До російських інтернет-ресурсів застосовано в тому числі такі санкції терміном три роки:

 • Запобігання виведенню капіталів за межі України.
 • Заборона передання технологій, прав на обєкти права інтелектуальної власності.
 • Заборона здійснення державних закупівель товарів, робіт і послуг у юридичних осіб - резидентів іноземної держави державної форми власності та юридичних осіб, частка статутного капіталу яких знаходиться у власності іноземної держави, а також державних закупівель у інших субєктів господарювання, що здійснюють продаж товарів, робіт, послуг походженням з іноземної держави, до якої застосовано санкції згідно з цим Законом.
 • Заборона Інтернет-провайдерам надання послуг з доступу користувачам мережі Інтернет до вкзаного переліку інтернет-ресурсів.
 • Обмеження або припинення надання телекомунікаційних послуг і використання телекомунікаційних мереж загального користу вання.
 • Зупинення виконання економічних та фінансових зобовязань.
 • Припинення видачі дозволів, ліцензій на ввезення в Україну з іноземної держави чи ви везення з України валютних цінностей та обмеження видачі готівки за платіжними картками, емітованими резидентами іноземної держави.
 • Блокування активів - тимчасове обмеження права особи користуватися та розпоряджатися належним їй майном.
 • Обмеження торговельних операцій.

Постачальники інтернет-послуг включені до списку під номерами:

Також до санкційного списку включено російські компанії-розробників програмного забезпечення та їхні дочірні компанії в Україні, зокрема: Софтлайн Груп, Парус, ABBYY, Гісінфо, розробника системи 1C.

                                     

2.1. Перебіг подій Початок блокування

"Велика трійка" операторів мобільного звязку розпочали роботи з блокування наступного дня після оприлюднення Указу.

Інтернет асоціації України, у яку входять велика кількість інтернет-провайдерів України висловила такі зауваження щодо блокування: повне блокування потребує спецобладнання, встановлення якого триватиме рік та призведе до зростання тарифів та зменшення швидкості, українська влада отримає потужний інструмент політичної цензури.

Голова асоціації "Телекомунікаційна палата України" Тетяна Попова зазначила, що ті обмеження, які нині технічно можливі, буде легко обійти.

Також Служба безпеки України звернулась до Інтернет асоціації України з проханням припинити реєстрацію доменних імен з використанням поштових скриньок на сервісах Яндекс та Mail.ru. За даними департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави в галузі інформаційної безпеки СБУ, були виявлені порушення серед даних власників доменних імен в зонах ".ua", ".укр" та навіть ".gov.ua".

                                     

2.2. Перебіг подій Обшуки в офісах компанії Яндекс

29 травня 2017 року відбулися обшуки в офісах компанії Яндекс. Служба безпеки України встановила, що менеджмент компанії незаконно збирав, накопичував та передавав до Росії персональні дані українців. Це були особисті дані, інформація про рід занять, спосіб життя, місця перебування, проживання, роботи, дозвілля, джерела та розміри доходів, номери телефонів, електронних адрес та акаунтів у соціальних мережах. Також задокументовано факти, коли серед громадян, про яких до РФ передавалася інформація, є співробітники правоохоронних та спеціальних органів, військовослужбовці ЗСУ, інших підрозділів, які беруть участь у війні на сході України, працівники органів державної влади та управління. За інформацією СБУ, інформацію передавали спеціальним службам РФ для планування, організації та проведення розвідувальних, диверсійних, інформаційно-підривних операцій в нашій країні на шкоду суверенітетові України, територіальній цілісності та недоторканості.                                     

3. Реакція

Рішення про блокування російських інтернет-ресурсів отримало суперечливу реакцію як світової спільноти, так і всередині України.

 • Голова української делегації в ПАРЄ Володимир Арєв зробив заяву, що "розмови про цензуру є недолугими в умовах вільного і необмеженого існування Фейсбука, Твіттера тощо, на сервери яких російські органи доступу не мають".
 • Представник МЗС РФ Марія Захарова 16 травня 2017 року назвала блокування "виявом цензури за політичними мотивами".
 • Представники НАТО повідомили, що погоджуються з позицією України, що рішення блокувати російські інтернет-ресурси є питанням безпеки, а не свободи слова. Так, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що довіряє українській владі: "український уряд повідомив, що це питання лежить в площині.

  Так, Голова комітету ВРУ з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар вказала на те, що рішення РНБО знаходиться за правовим полем. < / p>

  Проте 14 червня 2017 року Вищий адміністративний суд України відмовив у задоволенні позову громадянина України, студента Національного університету "Києво-Могилянська академія" Микити Євстіфеєва до президента України Петра Порошенка про визнання неправомірним указу про заборону в Україні російських соціальних мереж і низки інших інтернет-ресурсів. < / p>

  Колегія суддів ВАСУ відмовила у визнанні протиправними та нечинними низки пунктів указу президента від 15 травня про введення в дію рішення РНБО від 28 квітня 2017 р. "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів санкцій" 31 травня. Це рішення може бути оскаржене у Верховному суді України. < / p>.                                     

4. Наслідки

Результати дослідження компанії gemiusAudience показали, що частка користувачів на заблокованих соціальних мережах знизилася: Вконтакте втратив 3.7 мільйона користувачів, що заходили на сайт через персональні компютери або ноутбуки, а Однокласники - 2.6 мільйона. До введення санкцій ВКонтакте охоплював 50.5 % відвідувачів Уанету, за тиждень охоплення аудиторії скоротилось до 30.8 %. Охоплення аудиторії на Одноклассниках впало з 22.3 % до 8.5 %.

У той же час введення санкцій позитивно позначилось на кількості відвідувань Facebook. Тижнева аудиторія мережі до заборони російських ресурсів становила 5.3 мільйона користувачів охоплення 28.5 %, а після блокування виросла на 2.2 мільйона. З 22 по 28 травня соціальну мережу відвідали 7.5 мільйона аудиторії Уанету, 40 % всіх інтернет-користувачів за тиждень. За цим показником Facebook вперше обійшов ВКонтакте. Станом на 7 червня 2017 року за даними внутрішньої статистики для рекламодавців цим порталом користувалось вже 8.6 млн українців. За перший тиждень червня до Facebook приєднались ще 300 тисяч користувачів з України.

Разом з користувачами з соцмережі пішли й рекламодавці. Особливо це видно у відеорекламі, що розміщувалась у ВКонтакте. Там спад охоплення аудиторії відеорекламою склав 92 % 2.17 млн користувачів. В Одноклассниках з 22 по 28 травня відеореклама охопила 400 тисяч користувачів, що на 77 % менше, ніж протягом тижня до заборони ресурсів.

Аудиторія Yandex.ua скоротилась на 1.9 мільйона користувачів: перед забороною ресурсу сайт охоплював 38.1 % всіх користувачів Уанету за тиждень, після заборони - 28.0 %. Mail.ru втратив більше користувачів - 2.5 мільйона: з 8 по 14 травня портал відвідали 31.7 % тижневої аудиторії української мережі, а з 22 по 28 травня - 18.6 %.

За даними SimilarWeb станом на середину червня 2017 року аудиторія російської соцмережі ВКонтакте в Україні скоротилась на 61 %, якщо порівнювати дані за квітень 2017 року і за перші 16 днів червня. Відвідуваність зупинилося на рівні 3.8 млн візитів у день. Відвідуваність соцмережі "Однокласники" впала на 64 % - з 4.6 млн до 1.6 млн візитів на день. Падіння відвідуваності інтернет-порталу yandex.ua дорівнює близько 65 % - з 5.9 млн до 2 млн візитів на день. Mail.ru втратив 55 % української аудиторії. Кількість щоденних візитів зменшилась з 4.9 млн до 2.2 млн.

Натомість, станом на 25 червня 2017 року, українська аудиторія Facebook зросла з 7.4 млн користувачів у травні 2017 до 10 млн користувачів.

1 червня 2017 року в ЗМІ стало відомо про рішення компанії Яндекс закрити офіси в Україні та запропонувати своїм співробітникам переїхати в інші країни для продовження роботи на компанію. Аналогічне рішення - закрити офіси в Україні - ухвалило й керівництво Mail.ru.

Одразу після підписання указу стався сплеск інтересу серед інтернет-користувачів з України до технології VPN. Але вже за три тижні інтерес став згасати, а кількість пошукових запитів зменшилась в 7 разів. Також було помічено зменшення інтенсивності використання VPN для доступу до російських веб-сайтів.

У червні 2017 року в ТОП-5 сайтів, якими користуються українці, вперше за історію дослідження були відсутні російські.

За даними Kantar TNS CMeter у вересні 2017 року в Топ-10 найпопулярніших сайтів не було жодного російського, хоча майже третина українців продовжувала щонайменше раз на місяць відвідувати ВКонтактє.

                                     

4.1. Наслідки Імовірна загроза кібербезпеці

Експерти Інтернет асоціації України вказують на те, що блокування сприяє розповсюдженню VPN, що, у свою чергу, може становити загрозу кібербезпеці України. Це пояснюється тим, що власники та адміністратори VPN-сервісів отримують доступ до приватних та корпоративних мереж користувачів.

Крім того, оператори VPN послуги отримують повний доступ до мережевого трафіку клієнта, який проходить крізь їхній шлюз.

                                     

4.2. Наслідки Продовження

Санкції проти російських інтернет-ресурсів були запроваджені терміном на 3 роки та добігали кінця навесні 2020 року. В квітні 2020 року Служба безпеки України запропонувала подовжити дію санкцій.

Кіберфахівці Служби проаналізували, що за період дії санкцій українських користувачів у цих соцмережах поменшало у 3 рази: "Це значно звузило цільову аудиторію, на яку спрямовані інформаційні операції російських спецслужб", - повідомили у СБУ.

Загалом протягом 2017 - 2020 років СБУ зафіксувала тисячі випадків розміщення деструктивного контенту на платформах "Одноклассники" і "ВКонтакте". З початку введення санкцій слідчі Служби зареєстрували майже 100 кримінальних проваджень стосовно власників та адміністраторів антиукраїнських спільнот у цих соцмережах.

                                     

5. Обхід санкцій

Майже одразу після початку блокування російських ресурсів у мережі стала зявлятись реклама "вільних" браузерів для його обходу. Проте, як зазначають фахівці з компютерної безпеки, встановлення таких програм може відкрити російській ФСБ доступ не лише до вашого листування та профілю у соціальних мережах, а й до всього компютера.

Так, майже одразу після блокування в укрнеті зявилась реклама "вільного" браузера "FreeU". Попри оформлення кольорами українського прапору, за ним насправді стоять компанії, повязані з Mail.ru, а сам браузер діє більше як небезпечний троян чи руткіт.

За словами керівника Служби з інформаційної безпеки Апарату РНБО Валентина Петрова держава не має жодних намагань обмежити волю чи свободу осіб користуватись будь-якими програмами чи сервісами. Натомість: "Ми виходимо лише з того, що деякі сервіси Російської Федерації становлять пряму загрозу національній безпеці України. Саме через це ми обмежуємо їх функціонування - доступ до телекомунікаційних мереж загального призначення".

Також він зазначив, що держава не буде застосовувати жодних санкцій до громадян, які всупереч попередженням про небезпеку та встановлені обмеження обходитимуть блокування та користуватимуться російськими сайтами. Натомість, він зазначив, що вже відчутним результатом для національної безпеки буде навіть скорочення української аудиторії російських сервісів бодай удвічі.

В першій половині червня волонтери спільноти Informnapalm на основі дослідження відкритих даних дійшли висновку, що Mail.ru Group намагається обійти санкції через підставну компанію, зареєстровану на Кіпрі та використання нової, незаблокованої доменної адреси.

Крім того, відомо, що компанії Вконтакті, Яндекс та Mail.ru Group стали вбудовувати засоби обходу блокування до штатних мобільних застосунків. Тривали спроби компанії Яндекс втриматись всіма можливими засобами на українському ринку, в тому числі, нещодавно запропонованої послуги Яндекс. Таксі.                                     

6. Див. також

 • Російсько-українська інформаційна війна.
 • Російсько-українська кібервійна.
 • Блокування інтернет-сервісів в Росії.
 • Список найпопулярніших інтернет-ЗМІ в Україні.
 • Санкції України щодо Росії та міжнародні санкції щодо Росії 2014 - дотепер.
 • Блокада окупованих територій Донецької та Луганської областей.


                                     

7. Посилання

 • Текст указу Президента № 126 / 2018 Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 травня 2018 року "Про застосування та скасування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів санкцій".
 • Повний текст указу № 133 / 2017 Президента України в газеті "Урядовий курєр".
 • Михайло Макарук, Рік санкцій проти російських соцмереж і "Яндекса": проміжні підсумки.
 • Андрій Лісовський та Михайло Макарук, Гібридні війни: прихована загроза Яндекса.
                                     
 • україномовних інтернет - ЗМІ Інтернет - ЗМІ Інтернет - журналістика Моніторинг ЗМІ Електронне видання Список найпопулярніших вебсайтів в Україні Блокування російських інтернет - сервісів
 • Архівована копія. Архів оригіналу за 16 лютий 2013. Процитовано 18 лютий 2013. Належить Алішеру Усманову Блокування російських інтернет - сервісів в Україні
 • найпопулярніших вебсайтів у світі Блокування російських інтернет - сервісів в Україні Список найпопулярніших інтернет - ЗМІ в Україні Рейтинг популярних сайтів за
 • киберспорту инвестировал в стартап сына главы СЭБ ФСБ. BBC News Русская служба. 2019 - 08 - 19.  рос. Блокування російських інтернет - сервісів в Україні
 • Південмашу Докладніше: Блокування російських інтернет - сервісів Блокування російських інтернет - сервісів в Україні розпочалось в травні 2017 року, коли
 • рівнів зареєстровано 556 148 імен. Докладніше: Блокування російських інтернет - сервісів в Україні 15 травня 2017 року Президент Порошенко своїм указом
 • Російсько - українська кібервійна та Блокування російських інтернет - сервісів в Україні В травні 2017 року доступ до усіх сервісів Яндексу в Україні було заборонено указом
 • в Україні та Блокування російських інтернет - сервісів в Україні За даними компанії Alexa.com, станом на 24 жовтня 2016, найпопулярнішими ресурсами в Україні
 • Російсько - українська кібервійна та Блокування російських інтернет - сервісів в Україні В травні 2017 року доступ до усіх сервісів Яндексу в Україні було заборонено указом
                                     
 • війна, Російсько - українська кібервійна та Блокування російських інтернет - сервісів У вересні 2015 року Україна терміном на 1 рік ввела заборону для офіційних
 • російської пропаганди, навіть розслідували Збиття Boeing 777 рейсу MH17 біля Донецька. Докладніше: Блокування російських інтернет - сервісів та СОРМ В першій
 • Gameway.com.ua. 2014 - 09 - 30. Процитовано 2014 - 09 - 30. Блокування російських інтернет - сервісів в Україні Заборона 1С приватний бізнес не зачепить, лише державні
 • російської пропаганди, навіть розслідували Збиття Boeing 777 рейсу MH17 біля Донецька. Докладніше: Блокування російських інтернет - сервісів в Україні Наказом
 • Групи смерті Біжи або помри Блокування російських інтернет - сервісів в Україні Червона сова гра Момо гра В оригіналі повідомлення - Голубий кит СМЕРТЕЛЬНА
 • строком на 3 роки щодо російських інтернет - сервісів в тому числі щодо 26 підприємств групи Парус. 14 травня 2020 президент України Володимир Зеленський
 • мультимедійні дані за темою: ВКонтакті Офіційний вебсайт Блокування російських інтернет - сервісів в Україні Соціальні мережі Список соціальних мереж Facebook
 • Докладніше: Блокування російських інтернет - сервісів в Україні 15 травня 2017 року Президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО України від 28 квітня
 • і Мир тесен почалися продажі ліцензійного відео. Офіційний сайт Блокування російських інтернет - сервісів в Україні Alexa.com - 1996. d: Track: Q230051
 • 2014 В Україні запустили сервіс блокування антиукраїнської пропаганди TrolleyBust. watcher. 25.03.2015 TrolleyBust укр. рос. Сайт сервісу Nimmo
 • Інтернет - реклама - реклама, що розміщується в інтернеті переважно на добре зарекомендованих і популярних веб - сайтах наприклад Google представлення
                                     
 • Докладніше: Блокування російських інтернет - сервісів в Україні 15 травня 2017 року указом Президента України було введене в дію рішення РНБО щодо запровадження
 • Касперського та Доктор Веб. Антивірус Касперського Блокування російських інтернет - сервісів в Україні Kaspersky Google Hack Takes Spotlight from Russia
 • Живий Журнал ЖЖ - популярна в Росії блог - платформа блог - сервіс з переважно російською аудиторією. На 2014 рік в сервісі було зареєстровано близько 17
 • заборони деяких російських ресурсів в червні 2017 є забороненим і заблокованим для користувачів з України Після блокування російська компанія надіслала
 • знайомства Математична соціологія Віртуальна організація Блокування російських інтернет - сервісів в Україні Архівована копія. Архів оригіналу за 22 липень 2006
 • Російсько - українська кібервійна та Блокування російських інтернет - сервісів в Україні В травні 2017 року доступ до усіх сервісів Яндексу в Україні було заблоковано указом
 • накопичення російських фур в Україні через заборону транзиту російських фур через Польщу. Станом на 18 лютого блокування є спільним - Україна блокує російські фури
 • допомогою місцевих російських агентів впливу, проросійських сепаратистів, підготованих політичних туристів з Росії, кадрових диверсантів російських військ і співробітників
 • заявив, що в Україні немає російських військ Українська правда - 15.04.2015 Факти перебування російських військ та озброєння в Україні неможливо
 • Nethouse - російський конструктор сайтів, що дозволяє створити сайт для бізнесу: інтернет - магазин, сайт - візитку, корпоративний сайт, сайт фахівця. Особливістю

Users also searched:

інтернет - сервісів, російських, Україні, Блокування, Блокування російських інтернет - сервісів в Україні, блокування російських інтернет-сервісів в україні,

Encyclopedic dictionary

Translation

Блокування російських сервісів: не проти свободи слова, але.

Апарат РНБО України підготував проект рішення Ради щодо застосування санкцій стосовно російських соціальних мереж і інтернет сервісів, СБУ ініціює продовження блокування російських веб ресурсів 23. Російська мережа ВКонтакте і Україна: хто кого?. ТОВ Альфа Груп поступово блокує російські сервіси. 19.05.2017. Шановні абоненти! Указом Президента України від 15.05.2017 №133 2017 Про. В Україні заборонили доступ до Вконтакте і Однокласників. Більшість позитивно сприйняла блокування російських мереж та сервісів, і лише кожен четвертий висловився проти, пояснюючи свою позицію тим, що.

Блокування російських сайтів Bravoport.

Правила гри для бізнесу Свіжі новини про бізнес в Україні Думки експертів 2 застосування санкцій щодо російських виробників бізнес ПЗ у тому числі Блокування інтернет ресурсів та інтернет сервісів. Катерина Полякова блог.: Ресурсний центр ГУРТ. України продовжила санкції стосовно російських соціальних мереж мережі інтернет до ресурсів сервісів.ru і соціально Це передбачає блокування активів тимчасове обмеження права. Два роки з часу санкційного указу в Україні Інтернет Свобода. Були інструментом гібридної війни Росії проти України. Серед інших причин підтримки блокування російських інтернет ресурсів експерти вказували. Санкції проти соцмереж РФ РНБО підготувала проект рішення. Блокування російських інтернет ресурсів уперше було введено 15 травня 2017 року санкцій щодо російських соціальних мереж та інтернет сервісів. України запропонувала продовжити санкції щодо російських.


УЛ закликає продовжити заборону Український Легіон.

УЛ закликає продовжити заборону російських соцмереж Громадська організація. проводить роботу з патріотичного виховання населення України, в т.ч. зацікавленими користувачами блокування з технічної точки зору, ресурсів сервісів та інших російських інтернет ресурсів,. СБУ вимагає блокування заборонених в Україні російських. Президент України Петро Порошенко підписав указ про нові санкції проти Росії, які передбачають, зокрема, блокування доступу до. Користувачів ВКонтакті в Україні ставитимуть на облік. Головне питання коли ж почнуть діяти українські санкції щодо російських інтернет сервісів Неможливо заблокувати жоден ресурс в. Дискусія Табу на російські соцмережі та інтернет сервіси: чому. Блокування російських соцмереж – коментарі від IT і медіа експертів заборони роботи в Україні популярних російських соціальних мереж і не тільки, а Справа в тому, що російські Інтернет сервіси уже давно.

Соціальні мережі Центр досліджень соціальних комунікацій.

И самое вкусное: Для повного блокування російських сайтів потрібно два роки і 1 млрд дол., інтернет асоціація України. 16.05.2017 в. Як в Україні блокуватимуть російські інтернет сервіси Політичні. Збройна агресія Російської Федерації проти України триває. мережі інтернет на території України до ресурсів сервісів В СБУ пропонують ще на три роки блокувати російські соцмережі – подробиці.


ОПУ не повідомляє, чи підпише Зеленський указ про заборону.

Блокування російських інтернет сервісів в Україні також відоме як блокування російських соцмереж обмеження. РНБО підготувала проєкт рішення про продовження блокування. Російська соцмережа VKontakte обійшла блокування і тепер знову що звернуться до провідних онлайн сервісів Google та інших з. Правова абетка: свобода слова та заборона російських сервісів. Або блокування інформації, які є власністю винної особи. 2. Несанкціоновані Інтернет. Військова агресія Російської Федерації та повязані з нею масштабні кібератаки поштових електронних сервісів та соціальних мереж ВКонтакте Використання інших заборонених в Україні програмних продуктів. РНБО ухвалила рішення про продовження блокування. Майже місяць тому Президент України Петро Порошенко підписав указ про введення у дію рішення РНБО про блокування соцмереж Вконтакте,. Рада підтримала продовження блокування російських соцмереж. Через поширення ВКонтакте в Україні СБУ звернулась до Google та Apple. 8 жовтня Блокування російських інтернет сервісів дозволяє українцям.


Facebook наздогнав ВКонтакте за денною аудиторією в Україні.

Його онлайн споживання обмежене лише китайськими сервісами, України про блокування низки російських онлайн ресурсів. Блокування російських інтернет сервісів та соцмереж: що відомо. Українськими користувачами заборонених російських Інтернет ресурсів. Обсяг способи долати блокування, наприклад, за допомогою VPN сервісів. Заборони російських сайтів та соцмереж в Україні РНБО. В Україні зявляються нові соціальні мережі. Ми вже повідомляли, що в українському сегменті Інтернету є кілька своїх соцмереж. 25.05.2017. Блокування російських соціальних мереж та сервісів: за чи проти?, –.

Блокування ВК в Україні Блокування ВКонтакте: кілька питань.

15 травня 2017 року Президент України Петро Порошенко Указом зокрема, до російських соціальних мереж Одноклассники та ВКонтакте на три існуючого санкційного механізму в частині блокування доступу до з доступу користувачам мережі Інтернет до ресурсів сервісів, в т.ч. Росія подала скаргу у СОТ на українські санкції Новини. З метою захисту російських громадян і примусу інтернет сервісу до При цьому в Роскомнагляді припускають повне блокування сервісу в подальшому. Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо!.

Україна знову забороняє російські ВКонтакте та BBC.

NET СБУ хоче продовжити блокування російських соцмереж ще на три роки Верховна Рада України схвалила заборону на російські соціальні щодо російських соціальних мереж та інтернет сервісів, зокрема,. Зеленський продовжив заборону Вконтакте та BBC. Скарга Росії у Світову організацію торгівлі на українські санкції – яскрава ознака ефективності блокування російських інтернет сервісів в Україні, заявив. РНБО ухвалила рішення про продовження санкцій щодо. Санкції також щодо інших російських соціальних мереж та інтернет ​сервісів, Україна блокує російські соцмережі: причини і наслідки.


Львівобленерго Про зміни у роботі Інтернет ресурсів.

Шановні абоненти мережі! Блокування інтернет сервісів Доводимо до вашого відома, що на виконання Рішення РНБО від. Зеленський продовжив заборону на російські соцмережі. України є симпатиками заблокованих російських інтернет сервісів обходу блокування російських ресурсів прийшовся на 19 травня,.

Блокування Яндекс, VK, mail.ру SILA інтернет сервіс.

Та блокування російських інтернет сервісів в Україні редакція порталу ГУРТ нагадує про можливість зміни ваших реєстраційних даних. РНБО підтримала продовження заборони на ВКонтакте та. Рада національної безпеки і оборони України вже розглянула та схвалила санкцій щодо російських соціальних мереж і інтернет сервісів, РНБО про блокування в Україні доступу до російських соціальних. Чому блокування російських соцмереж це правильний крок. Львівобленерго через блокування російських сервісів. 06.06.2017. До уваги Виконуючи Указ Президента України від 15.05.2017 №133 2017. Розблокування російських сервісів в Україні Електронні петиції. Рада національної безпеки і оборони України підтримала заходів санкцій щодо російських соціальних мереж і інтернет сервісів, зокрема року, які передбачають блокування доступу до російських соцмереж. Роскомнадзор сповільнив роботу Twitter, а натомість підвисли. DT.UA зібрав усю доступну інформацію про рішення президента заборонити російські інтернет ресурси в Україні.


Про блокування деяких російських інтернет сервісів. Львів.

Представник Альянсу нагадав, що НАТО співпрацює з Україною у доступ до низки російських інтернет сервісів, включаючи Яндекс,. НАТО: блокування російських сайтів питання безпеки, а не. Верховна Рада підтримала продовження блокування в Україні санкцій проти російських соціальних мереж та інтернет сервісів. 5 фактів про заборону російських соцмереж в Україні Політичні. Мені здається, критики блокування російських інтернет сервісів чи то ігнорують, чи то не усвідомлюють технічний та економічний аспекти. Блокування російських соцмереж – коментарі від IT і медіа. Та оборони України ухвалила рішення щодо застосування санкцій проти російських соцмереж і інтернет сервісів, зокрема,.


В обхід заборони: як блокування великих російських сайтів і.

Свою стурбованість щодо блокування інтернет ресурсів в Україні що у питанні блокування російських інтернет ресурсів захист. ALPHA GROUP Інтернет провайдер Чернівці ТОВ Альфа Груп. В обхід заборони: як блокування великих російських сайтів і російських соцмереж та інтернет сервісів, заборонивши в Україні їх. Коаліція За вільний Інтернет та громадські організації. 10. Засновники: Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського Ми вже повідомляли, що в українському сегменті Інтернету є кілька своїх соцмереж. Блокування російських соціальних мереж та сервісів: за чи проти?, –. Роскомнагляд почав уповільнювати роботу Twitter у РФ: у. Блокувань російських медіа та соціальних мереж в Україні. кількох російських інтернет компаній, онлайн магазинів, сервісів та.

Бесплатно и без рекламы
не нужно скачивать или устанавливать

Pino - логическая онлайн игра, в основе которой находится тактика и стратегия. Это ремикс на шахматы, шашки и уголки. Игра развивает воображение, концентрацию внимания, учит решать поставленные задачи, планировать свои действия и логически мыслить. Не важно сколько у вас фишек, главное как они размещены!

интеллектуальная игра онлайн →